Orta Asya Çoban Köpeği Irk Derneği

Önemli Bilgiler

  1. Bildiğiniz üzere, eşleşme anlaşması talebiniz olduğunda, derneğin üretim sorumlusu ile telefon ile irtibata geçerek taleplerinizi yapıyordunuz. Daha aktif şekilde faaliyete geçen internet sitemiz ile bu işlemi tamamen online şekilde yapmanız sağlanmış olacaktır. Yapacağınız işlemler şu şekilde olacak. www.alabayturkiye.org internet adresimize girdiğinizde, menü bölümündeki “Başvurular”altında bulunan “Çifteşme Anlaşması İstek Formu”na tıklayarak bu formu direk olarak indirmeye başlayacaksınız. İndirdiğiniz bu formdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra, bu form ile birlikte çiftleşmiş köpeklerin şecereleri, değerlendirme formları ve yatırmış olduğunuz eşleşme anlaşması ücretinin dekontunu (Açıklama kısmına adınızı ve soyadınızı yazmanız yeterlidir!) mail ekine ekleyerek derneğimizin resmi e-mail adresi olan info@alabayturkiye.org e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Üretim sorumlusu arkadaşlar gönderdiğiniz belgeleri inceledikten sonra herhangi bir olumsuzluk olmadığını gördüklerinde, eşleşme anlaşmasını tarafınıza gönderecekler.

  2. Derneğimize üye olmak isteyen arkadaşlar, yine “Başvurular”altında bulunan “Orta Asya Çoban Köpeği Irk Derneği Üyelik Başvuru Formu”na tıklayak indirmeniz, formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra çıktı alıp imzalamanız gerekmektedir. İmzaladığınız formu da tarattıktan sonra, bu form mail ekine ekleyerek info@alabayturkiye.org e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Yönetim kurulunun yapacağı değerlendirme sonrasında üyelik talebiniz ön onay statüsünde olacak ve tarafınıza info@alabayturkiye.org e-mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Sonrasında Derneğimiz banka hesap numarasına senelik aidat ücreti olan 100-TL’yi yatırmanız ve dekontunu e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Eğer dekontu göndermezseniz, üyelik kaydınız onaylanmayacaktır. (Yatırmış olacağınız aidat ücreti o takvim yılına ait olacaktır. Ücreti yatırırken açıklama kısmına şu şekilde yazınız. Ör: “ADINIZ SOYADINIZ – 2017 yılı aidatı”)

  3. Derneğimizin düzenleyeceği kulüp yarışmalarına yapılacak kayıtlarla ilgili olarak; bu yarışmalara yapılacak olan köpek kayıtları için, yine “Başvurular”altında bulunan“Yarışma Kayıt Formu”na tıklayıp indirdikten sonra, form eksiksiz olarak doldurulmalı, doldurulan formu mail ekine ekleyerek info@alabayturkiye.org e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir.

  4. Yukarıda belirtilenler haricinde, Derneğimize yapılacak herhangi bir başvuru yazılı olarak yapılmasını önemle rica etmekteyiz. Yapacağınız başvuruyu dilekçe şeklinde hazırladıktan sonra imzalamanız ve Derneğimizin yukarıda belirtilen e-mail adresine imzalı bir şekilde göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yaptığınız başvuru dikkate alınmayabilir.

Bundan sonraki yapılacak eşleşme anlaşması ödemesi, yıllık aidat, bağış vb. ödemeleri  banka hesap numarasına yatırarak yaptığınız ödemelerin dekontlarını Dernek resmi e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

Yapılan tüm bu uygulamalar, hem siz dernek üyelerimizin hem de dernek içerisinde görev alan arkadaşların daha kolay bir şekilde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeleri ve gerekli kayıtların düzgün bir şekilde tutulmasını sağlamak amacıyla uygulamaya geçirilmiştir. Biliyoruz ki, ilk etapta yeni uygulamalara adapte olmak zor olacak ve bu uygulamalar ile ilgili serzenişler meydana gelecektir. Fakat işleyişin devamında aslında her şeyin ne kadar kolay ve şeffaf bir şekilde yapıldığını zaman içerisinde herkes görecektir.

Bu itibarla; yukarıda belirtilen hususlarla ilgili olarak, tüm Dernek üyelerimizin edinmesini ve bu yeni işleyişlere hassasiyetle uymalarını önemle rica ederiz.

Orta Asya Çoban Köpeği Irk Derneği Yönetim Kurulu